Portal dobreprogramy.pl wybiera serwery marki Triline
AB S.A. jeden z największych dystrybutorów IT i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej poinformował, że dobreprogramy.pl – portal o nowych technologiach i jednocześnie jeden z największych serwisów internetowych w kraju, wybrał serwery marki Triline jako platformę do hostingu. Serwery Triline Mercury obsługują platformę WWW oraz usługi dodatkowe dla ponad 5 mln użytkowników portalu, generujących miesięcznie blisko 40 milionów wywołań stron i setki milionów odwołań do usług dodatkowych.
– Fakt, że serwery Triline Mercury wykorzystywane są przez tak renomowany portal jak dobreprogramy.pl potwierdza wysoką jakość, wydajność i bezpieczeństwo tych produktów – powiedział Zbigniew Mądry, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu AB SA.
– Wybraliśmy rackowe serwery z serii Triline Mercury MX z przeznaczeniem pod klaster baz SQL oraz magazyn danych, a także rozwiązanie modułowe Mercury MQ jako platformę do wirtualizacji serwerów WWW, poczty i usług dodatkowych, pracujących pod kontrolą Windows Server 2008 w oparciu o hypervisor VMware ESXi. – powiedział Tomasz Bryja, główny administrator portalu dobreprogramy.pl. – Wybór platformy serwerowej to dla każdego portalu bardzo ważna decyzja, którą podjęliśmy po wnikliwej analizie. Zdecydowaliśmy się na serwery Triline z wielu powodów – ich wyjątkowa elastyczność pozwoliła nam bardzo szczegółowo dopasować konfigurację do naszych potrzeb i zakładanego budżetu, rozległe testy tej platformy przeprowadzone na tle rozwiązań konkurencyjnych zdecydowanie przekonały nas do rozwiązań Triline, a wykorzystanie sprawdzonych komponentów serwerowych Intela jest dla nas potwierdzonym gwarantem jakości i niezawodności .
Na serwerach Triline pracują także dwa inne serwisy wydawcy dobrychprogramów: TechIT.pl – portal dla specjalistów IT oraz Gamikaze.pl – serwis dla graczy komputerowych.
Relację z migracji do nowej platformy oraz ciekawostki z jej działania można znaleźć w publikacji „Rzut okiem na nową infrastrukturę i kolokację – od kuchni”.
Serwery marki Triline, produkowane w czeskiej fabryce należącej do Grupy AB., stworzono w pięciu podstawowych linii produktowych:
- Mercury MP to podstawowe rozwiązanie dla małego i średniego biznesu.
- Mercury MX i SX to serwery charakteryzujące się wysoką skalowalnością, przeznaczone dla przedsiębiorstw mających rozbudowaną infrastrukturę sieciową, wymagających najwyższych standardów bezpieczeństwa i szybkości działania aplikacji.
- Mercury MQ oraz Mercury SE to linie stanowiące najwyższej klasy rozwiązania dla centrów obliczeniowych i wszelkiego rodzaju instalacji klastrowych.
Serwery oferowane są z trzyletnią gwarancją wraz z pakietami serwisu on-site. Standardowa opcja to 3-letni pakiet NBD, gwarantujący usunięcie awarii w kolejnym dniu roboczym. Ekonomiczne serwery linii Triline Mercury MP dostępne są jako gotowe konfiguracje w sieci franszyzowej Alsen oraz w tworzonej sieci partnerskiej Triline. Pozostałe modele oraz konfiguracje wariantowe serii MP sprzedawane są w systemie BTO – co oznacza, że są konfigurowane na zmówienie według indywidualnych potrzeb klienta.
dobreprogramy.pl to największy i najbardziej uznany polski serwis internetowy poświęcony szeroko pojętej tematyce oprogramowania. Kierowany jest do rozległej grupy odbiorców, od początkujących użytkowników komputerów po specjalistów różnych dziedzin poszukujących optymalnych rozwiązań do swoich potrzeb. Obecnie korzysta z niego ponad 5 mln użytkowników miesięcznie (wg statystyk Google Analytics), a serwis znajduje się w zestawieniu dwudziestu największych polskich witryn internetowych (wg badania Megapanel). Vortal zainaugurował działalność w 2002 roku i od początku przyświecała mu idea propagowania legalnego oprogramowania oraz prezentowanie programów „na każdą kieszeń”. Obecnie, oprócz starannie wyselekcjonowanego katalogu aplikacji, na łamach dobrychprogramów.pl znaleźć można aktualności branżowe, artykuły techniczne, demonstracje, prezentacje i filmy wideo ze świata nowych technologii, jak również prężne forum dyskusyjne i niezwykle aktywną społeczność użytkowników.